Lato – czas start! Zapisy na Rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich

Do kogo skierowana jest oferta rejsu?

Jeśli ukończyłeś 13. rok życia ta oferta jest dla ciebie! Nie musisz posiadać żadnych umiejętności ani wiedzy żeglarskiej – wszystkiego nauczymy Cię podczas rejsu. Rejs poprzedzony będzie szkoleniem z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pracy na jachcie. Podczas rejsu poznasz tajniki żeglarstwa, a jeśli już jesteś żeglarzem będziesz miał okazję szlifować swoje umiejętności pod okiem doświadczonego instruktora. Trzeba jednak pamiętać, że ten rejs to nie tylko żeglarstwo, to również wspaniała przygoda, obcowanie z naturą oraz przyjaźnie na całe życie!

Jak wygląda zakwaterowanie podczas rejsu?

Uczestnicy rejsu po Wielkich Jeziorach Mazurskich będą żeglować oraz mieszkać na nowoczesnych oraz komfortowych jachtach typu Maxus 26. Na jachcie znajdują się koje dla każdego członka załogi, kambuz z kuchenką oraz pełnym wyposażeniem. Członkowie załogi zakwaterowani będą w kabinach jachtu. Instruktor zakwaterowany będzie wraz z członkami załogi.

Jachty

Rejs odbędzie się na jachtach typu Maxus 26. Są to nowoczesne jachty, spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa, nautyki oraz wygody żeglugi i zakwaterowania. Jachty będą czarterowane od firmy Port Keja z Węgorzewa.

Na każdym jachcie będzie zakwaterowane 6 osób załogi + instruktor – sternik. Uczestnicy będą mieszkać oraz pływać przez dwa tygodnie w tej samej załodze oraz na tym samym jachcie. Każdy jacht jest dostosowany do przygotowania oraz spożywania posiłków przez całą załogę.

Jak będzie wyglądała trasa rejsu?

Rejs rozpocznie i zakończy się w porcie w Węgorzewie. Podczas dwutygodniowej żeglugi przepłyniemy większą część szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zaczynając od północnej części – jeziora: Mamry, Święcajty, Dargin, Dobskie, Kisajno; miasta, porty i przystanie: Mamerki, Ogonki, Kal, Sztynort. Następnie odwiedzimy miasto Giżycko, w którym zrobimy dwudniowy postój przeznaczony na zwiedzanie miasta oraz dodatkowe atrakcje (koncerty, park linowy, park wodny na jeziorze). W następnych dniach, płynąc m.in. przez jeziora Niegocin, Boczne, Jagodne oraz szlak kanałów dotrzemy do Mikołajek. Drugą część rejsu spędzimy w części południowej Mazur – jeziora: Mikołajskie, Śniardwy, Tałty, Bełdany, Ryńskie; miasta, porty i przystanie: Mikołajki, Ryn, Ruciane – Nida, Wierzba. Ostatnie dni rejsu będą przeznaczone na powrót do Węgorzewa.

Trasa rejsu będzie zależna od panujących warunków meteorologicznych. W razie potrzeby będzie ona zmieniana i dostosowywana dla zachowania bezpieczeństwa żeglugi.

Przykładowy plan jednego dnia rejsu

08:00 – pobudka

08:00 – 09:00 – toaleta poranna i śniadanie

09:30 – 10:00 – wypłynięcie z Portu Węgorzewo, rzeka Węgorapa

10:00 – 12:00 – jezioro Mamry, żegluga w kierunku jeziora Święcajty

12:00 – 13:00 – miasto Ogonki – postój, drugie śniadanie, zwiedzanie miasta

14:00 – dopłynięcie do przystani w miejscowości Kal

14:00 – 16:00 – obiad

16:00 – 18:00 – zwiedzanie okolicy/zajęcia popołudniowe

19:00 – kolacja

20:00 – ognisko

23:00 – cisza nocna

Kim jest kadra rejsu?

Każdą załogą opiekował będzie się instruktor – sternik z doświadczeniem oraz odpowiednim stopniem żeglarskim (żeglarz jachtowy lub jachtowy sternik morski). Nasi sternicy nie tylko posiadają odpowiednie uprawnienia i umiejętności do prowadzenia rejsów na Mazurach, będą w stanie również przybliżyć uczestnikom tę wspaniałą krainę – opowiedzieć o jej historii, ukształtowaniu geograficznym oraz atrakcjach. Każde jezioro to inne historie i ciekawostki. Dodatkowo, każdy uczestnik będzie mógł zaczerpnąć wiedzy żeglarskiej i rozwinąć swoje umiejętności.

Jak zapewnione jest wyżywienie?

Każda załoga jest zaopatrywana w produkty spożywcze pozwalające na codzienne przygotowanie 4 posiłków. Dieta jest zbilansowana oraz zróżnicowana. Załoganci otrzymują przepisy i sami odpowiedzialni są za przyrządzenie posiłków. W razie problemów, do ich dyspozycji oraz pomocy jest instruktor – sternik.

Termin

Rejs odbędzie się od 25 lipca do 8 sierpnia 2020. Jest to 14 dni żeglugi po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Do terminu należy doliczyć czas dojazdu i powrotu z Mazur (o szczegółach będziemy informować).

Zapisy

Zapisy trwają do 18 stycznia – LINK

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami!

Tel: 796 133 281

E-mail: biuro@plesswave.pl