Rozpoczynamy zapisy na „Wakacje na fali!”

„Wakacje na fali!” to nasza oferta spędzania wakacji aktywnie, bezpiecznie, sportowo i przede wszystkim na wodzie! W ramach programu organizujemy wyjazdy i atrakcje dla dzieci i młodzieży przez całe wakacje.

W tym roku przygotowaliśmy:

Kolonia dla dzieci

Miejsce: Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce

Czas trwania: 7 dni

Wiek uczestników: 6 – 10 lat

Kolonia odbędzie się w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce nad Jeziorem Charzykowskim.

Program kolonii to przede wszystkim aktywne spędzanie czasu na wodzie. Do naszej dyspozycji będą żaglówki, kajaki, rowerki wodne oraz SUPy. Zależy nam na pokazaniu dzieciom uroków żeglarstwa i innych sportów wodnych. Nie wymagamy żadnych umiejętności, wszystko pokażemy i nauczymy od podstaw.

Oprócz żeglarstwa, będą odbywać się również zajęcia rekreacyjne, artystyczne, wybierzemy się na wycieczki piesze i wodne. Poznamy okoliczną przyrodę oraz skorzystamy z różnych pracowni dydaktycznych na ośrodku.

Obóz i spływ kajakowy

Miejsce: Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce, szlak rzeki Brdy

Czas trwania: 14 dni

Wiek uczestników: 11 – 16 lat

Obóz i spływ kajakowy to wyjątkowa propozycja dla dzieci i młodzieży w wieku od 11 do 16 lat. Wyjazd składa się z dwóch części. Na początku wybierzemy się do na ośrodek obozowy do Funki, gdzie odbędzie się stacjonarny obóz pod namiotami.

Podczas obozu będziemy uczyć się żeglarstwa, wioślarstwa, poznawać piękne zakątki Borów Tucholskich, skorzystamy z pracowni dydaktycznych ośrodka w Funce oraz, przede wszystkim, będziemy się świetnie bawić!

Obóz będzie również świetną okazją do odpowiedniego przygotowania do drugiej części wyjazdu – spływu kajakowego. Uczestnicy nauczą się pływać kajakami i kanadyjkami, poznają wszystkie zasady bezpieczeństwa podczas spływu oraz zasady biwakowania, rozbijania namiotów oraz przygotowania posiłków.

Druga część wyjazdu to 7-dniowy spływ kajakowy rzeką Brdą.

Brda to jeden z najpiękniejszych polskich szlaków kajakowych. Rzeka przepływa przez samo serce Borów Tucholskich. Jest to rzeka różnorodna, na której nie sposób się nudzić. Kręta, otulona pięknymi lasami, leniwie meandruje wśród łąk i borów, by za chwilę zamienić się w wartki potok otoczony wysokimi, urwistymi brzegami. Szlak Brdy jest bardzo bezpieczny i łatwy. Nie znajdziemy na nim zbyt wielu przeszkód – jest idealny dla wszystkich początkujących kajakarzy, w tym również dzieci.

Nasz spływ będzie prowadził od ośrodka w Funce, z którego wypłyniemy po zakończeniu obozu (w sobotę 31 lipca). Codziennie będziemy przemierzać kilkanaście kilometrów rzeki.  Spływ odbędzie się na kajakach i kanadyjkach, a najmłodsze dzieci popłyną czółnami – dużymi łódkami wiosłowymi prowadzonymi przez instruktorów.  Podczas spływu opiekę nad uczestnikami będą mieli nasi instruktorzy (opiekunowie) oraz ratownik WOPR.

Noclegi odbywać się będą na polach namiotowych na trasie – codziennie w innym miejscu. Cały ekwipunek obozowy oraz bagaże uczestników będzie przewoził samochód transportowy. Uczestnicy podczas płynięcia będą mieli przy sobie tylko najpotrzebniejsze rzeczy oraz prowiant.

Posiłki na spływie będą przygotowywane samodzielnie przez uczestników, pod okiem kucharza (jednego z naszych instruktorów), z dostarczonych produktów. Wyżywienie będzie składać się ze śniadania, prowiantu na czas płynięcia oraz obiadu i kolacji (lub obiadokolacji w zależności od czasu płynięcia).

Nie obiecujemy dokąd dopłyniemy. Będzie to zależało od kilku rzeczy – warunków meteorologicznych, stanu rzeki oraz sprawności uczestników. Na pewno nie będziemy na siłę się śpieszyć, zależy nam przede wszystkim na dobrej zabawie i poznawaniu tego pięknego szlaku.

Półkolonie nad jeziorem

Miejsce: Stanica Harcerzy Wodnych w Wiśle Wielkiej, ul. Leśna 1, nad Jeziorem Łąckim

Czas trwania: 5 dni

Wiek uczestników: 6 – 13 lat

Półkolonie to propozycja codziennych zajęć rekreacyjnych dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Trwają one 5 dni – od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00. Dostępne jest 5 turnusów.

Program półkolonii jest zróżnicowany, dostosowany do uczestników. Twoje dziecko nie musi posiadać żadnych umiejętności, we wszystkim mu pomożemy i nauczymy. Stawiamy na rekreację oraz zabawę!

Przygotowaliśmy dla Was:

  • żaglówki
  • kajaki, kanadyjki i czółna
  • motorówka
  • rowerki wodne
  • slackline
  • gry i zabawy zespołowe
  • zajęcia artystyczne
  • wycieczki wodne do lasu i na plażę

i wiele więcej!

Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez naszych instruktorów i opiekunów. Przed zajęciami na wodzie dzieci zostaną przeszkolone z zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Na każde zakończenie turnusu półkolonii chcemy zaprosić rodziców do wspólnej zabawy! Co powiecie na rodzinne pływanie po jeziorze i ognisko z szantami?

Nie czekaj! Zapisz swoje dziecko już dziś!

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami!

Tel: 796 133 281

E-mail: biuro@plesswave.pl