Zagłosuj na nasze projekty! – Pszczyński Budżet Obywatelski

Pszczyński Budżet Obywatelski

Rozpoczęło się głosowanie!

Pszczyński Budżet Obywatelski to inicjatywa umożliwiająca wybieranie przez mieszkańców miasta na co zostaną przeznaczone środki z budżetu gminy. W tym roku nasz Klub zgłosił dwa projekty: jeden w kategorii “Projekty ogólnogminne” i jeden w kategorii “Projekty lokalne”. Nasze propozycje są związane z chęcią nieustannego rozwoju Klubu oraz poszerzania i polepszania naszej oferty. Korzystając z zewnętrznych funduszy chcemy rozwijać naszą działalność o dodatkowe formy sportu i rekreacji.

Serdecznie zachęcamy do oddania głosu na nasze projekty. Głosowanie trwa od 16 do 30 września na stronie budzet.pszczyna.pl. Bezpośredni link do głosowania: http://bit.ly/2QdlixG

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Gminy Pszczyna, którzy ukończyli 15 lat. Ważne jest to, by pamiętać potwierdzić swój głos w otrzymanym mailu!


Nasze projekty

Projekt ogólnogminny nr 17 – Zakup sprzętu obozowego oraz spływowego dla Uczniowskiego Klubu Sportowego PlessWave w celu organizacji obozów sportowych i harcerskich oraz spływów rzecznych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Pszczyna

Chcąc uniezależnić się od zewnętrznych firm i organizować jak najlepsze jakościowo wyjazdy chcemy zakupić sprzęt, który pozwoli nam na w pełni samodzielną organizację obozów i kolonii sportowych oraz spływów rzecznych. Gdy coś organizujemy lubimy być za to w pełni odpowiedzialni. Wierzymy (ba! jesteśmy pewni), że nasza doświadczona kadra poradzi sobie z każdym wyzwaniem. I takim niewątpliwie będą wyjazdy zorganizowane w ramach tego projektu.

Obóz w lesie? Stawiamy od zera! Spływ rzeką? Bierzemy własne łodzie! Taki jest cel tego projektu – zapewnić jak najlepszą jakość i bezpieczeństwo naszych wyjazdów.

Szacunkowy koszt projektu to 110 800 zł, na który składa się zakup:

  • namiotów wojskowych wraz z łózkami polowymi, materacami i kocami
  • kanadyjek i pagai
  • namiotów turystycznych
  • przyczepy transportowej

Projekt lokalny nr 49 – „Aktywnie z UKS PlessWave”- organizacja zajęć sportowo – ruchowych dla dzieci i młodzieży

Pszczyński Budżet Obywatelski to świetna okazja do rozpoczęcia nowych działalności. Realizacja tego projektu pozwoli nam na zorganizowanie w przyszłym roku dodatkowych aktywności skierowanych głównie do mieszkańców Wisły Wielkiej – miejscowości gdzie znajduje się ośrodek sportów wodnych, na którym działamy. Będą to zajęcia dla dzieci i młodzieży od 7 do 18 roku życia. Chcemy zapewnić możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego w roku szkolnym oraz w wakacje. W planach mamy sportowe zajęcia pozaszkolne – szkółkę żeglarską, kurs na żeglarza jachtowego oraz zajęcia artystyczne! W wakacje, oprócz standardowych obozów, rejsów i spływów, chcemy prowadzić półkolonie sportów wodnych!

Cały projekt opiewa na 81 500 zł i składa się z zakupu:

  • Optimistów – czyli małych żaglówek do nauki żeglowania już od 4 roku życia!
  • Kajaków
  • Desek Stand Up Paddle – popularnych Supów
  • Sprzętu do PaintBall’a